Oldal kiválasztása

A Balatonmáriai Táncklub 2017 tavaszán alakult a településen lakó felnőttekből.
A csoport jellegzetessége, hogy táncolni szerető házaspárokból áll !!

Név szerint:

Faragó Zsolt és felesége Májer Melinda

A próbák és a fellépések baráti társasággá kovácsoltak minket, számíthatunk egymásra a hétköznapokon is.

A csapat trénere: Lekszikov Csaba a nagykanizsai Eraklin Táncklub Egyesület vezetője.

– 2017-ben a latin táncok családjába tartozó cha-cha-cha táncot tanultuk meg és egy angol keringő formációt.
– 2018-ban továbbfejlesztettük latin tánctudásunkat a mambóval és bécsi keringő formációt tanultunk.
– 2019-ben a jive táncot tanultuk meg a többi latin táncot pedig új elemekkel bővítettük. 

Ezekkel felléptünk Balatonmáriafürdő és más települések rendezvényein: a Tánc Világnapján Nagykanizsán,  a Nemzeti Regattán Siófokon, a pünkösdi szezonnyitón, a Máriai Napokon, augusztus 20-án.

A Covid járvány okozta kényszerszünet után, új formációkat tanultunk. az egyik ;  D. Sosztakovics csodálatos muzsikájára (Second Walcer) egy bécsi keringő volt. 
A másik pedig ,  latin táncokból összeállított egyveleg volt. (Szamba-rumba-csacsacsa)

Továbbra is részt veszünk a település rendezvényein, a környékbeli falunapokon.

Szerepléseink fontos állomása 2024 óta  „A tánc felszabadít és összeköt” címet viselő rendezvény,  amit a nagykanizsai  Eraklin Táncklubbal és a Régens Wagner Otthon lakóival közösen tartottunk Balatonmáriafürdő központi strandján.

A tánccsoport működését Balatonmáriafürdő Önkormányzata is támogatja.

2023-2025.

2020.

2019.

2018.

2017.

Megszakítás